هر آنچه باید درباره گن های فشاری بعد از جراحی بدانید (قسمت اول)

Image Credit: Tabgir
4,007

چرا گن های فشاری بعد از عمل جراحی زیبایی لیپوساکشن پوشیده می شود؟

در روز های اول پس از انجام عمل جراحی زیبایی لیپوساکشن قبل از ابداع روش تامی سنت لیپوساکشن لازم بود گن های فشاری مخصوص بعد از جراحی پوشیده شود که باعث ۱٫کاهش خونریزی بعد از عمل ۲٫کاهش التهاب بعد از عمل می شود. البته روش لیپوساکشن تامی سنت خونریزی را در این روش حذف کرده است.

با روش لیپوساکشن تامی سنت همیشه میزان زیادی مایع در زیر پوست ناحیه ای که ساکشن شده است باقی می ماند و این مایع اضافه در زیر پوست خارش و ادم پوستی ایجاد می کند.

پس در روش لیپوساکشن تامی سنت اثر و مکانیسم گن های فشاری مخصوص پس از جراحی بسته به اینست که آیا محل لیپوساکشن با بخیه بسته شده باشد یا نه؟

در روش جدیدتر که محل لیپوساکشن بخیه زده نمی شود لازم است گن های فشاری مخصوص پس از جراحی به مدت چندین روز پوشیده شود تا مایع اضافه سریع تر از طریق محل های برش خارج شود اما در روش بسته که محل برش های لیپوساکشن با بخیه بسته می شوند و لازم است تا گن های فشاری مخصوص پس از جراحی به مدت چندین هفته پوشیده شوند که باعث دفع مایع اضافه زیر پوستی از طریق سیستم گردش خون می شود.

بیشتر بخوانید: ابدومینوپلاستی چیست ؟

چه نوع گنی باید پس از عمل های جراحی پوشیده شود؟

بیشتر جراحان توصیه می کنند که بیماران یک گن الاستیک فشاری مخصوص را برای مدت زمان مشخص پس از انجام لیپوساکشن بپوشند. این گن های مخصوص به صورتی طراحی شده اند که فشار دائم و متناسب را بر محل هایی که لیپوساکشن شده است وارد می کند. این گن ها معمولا از الیافی به نام لیکرا تشکیل شده اند. این گن ها معمولا در ناحیه شرمگاهی باز هستند و به راحتی امکان مدفوع یا ادرار کردن را به بیمار می دهد بدون نیاز به خارج کردن گن می دهند

چه مدت زمانی لازم است پس از جراحی گن فشاری پوشیده شود؟

مدت زمان لازم برای پوشیدن گن های فشاری مخصوص جراحی بستگی به تکنیک جراحی دارد. در روش بسته که برش های لیپوساکشن با بخیه بسته شده باشد، لازم است گن ها به مدت دو تا شش هفته و یا حتی بیشتر پوشیده شود اما در روش لیپوساکشن باز که محل برش های لیپوساکشن باز می ماند، مدت زمان استفاده از گن های فشاری مخصوص جراحی بین سه تا شش روز خواهد بود.

به عبارت دیگر لازم است پوشیدن گن جراحی پس از انجام لیپوساکشن به روش باز، به مدت ۲۴ ساعت پس از پایان ترشحات محل برش ها ادامه یابد؛ به عنوان مثال اگر ترشحات محل برش جراحی بیمار پس از پنج روز تمام شد لازم است بیمار تا ۲۴ ساعت پس از آن، پوشیدن گن را ادامه دهد.

ادامه این مطلب

2 نظرات
  1. Marcelo می گوید

    این یک دیدگاه تست است.

    1. salamat-admin می گوید

      bazhed

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.