درمان بیماری های وریدی مزمن چیست؟ (قسمت اول)

2,554

بیماری های وریدی مزمن و روش درمان آنها را در مباحث قبلی به صورت اجمالی توضیح دادیم که در ادامه با توضیحات بیشتر مطالب را روشن تر می کنیم. درمان بیماری های وریدی مزمن بیشتر بر کم کردن علایم شامل تورم، مشکلات پوستی، درمان و پیشگیری از زخم ها تاکید دارد:

تصویر بالا قراردادن پاها۱٫ بالاتر قرار دادن پا ها:

به طور معمول بالا قرار دادن پا ها در سطحی بالاتر از قلب به مدت ۳۰ دقیقه و حداقل ۳ تا ۴ بار در روز باعث کاهش تورم اندام و اصلاح جریان خون وریدی می شود. اصلاح جریان خون ورید ها می تواند باعث ترمیم سریعتر زخم های وریدی شود. در بیماری های واریسی ضعیف فقط بالا گذاشتن اندام نقش درمانی مناسبی دارد اما در بیماران شدیدتر نیاز به اضافه کردن درمان های بیشتر می باشد.

برای مطالعه بیشتر: واریس چیست؟

 

تصویر تمرینات ورزشی ۲٫ تمرینات ورزشی:

تمرینات ورزشی در ناحیه پا و مچ پا می تواند باعث کاهش علایم بیماری های وریدی مثل واریس شود حرکت از مچ پا به سمت پایین و بالا باعث جریان بهتر خون به سمت قلب می شود و در افرادی که در مدت طولانی نشسته اند می تواند مفید باشد. یکی از بهترین تمرینات در این بیماران راه رفتن است به صورتی که اگر بیماری کمتر از ۱۰ دقیقه در روز راه برود احتمال ایجاد زخم های وریدی ناشی از واریس در آنها بیشتر می شود.

 

تصویر درمان های فشاری

۳٫ درمان های فشاری:

اکثر متخصصان معتقد هستند که درمان های فشاری در درمان نارسایی های وریدی نقشی اساسی دارد. جوراب های واریس (جوراب های فشاری ) به این منظور برای اکثر بیماران تجویز می شوند. بیماران با علایم شدیدتر مانند مبتلایان به زخم های وریدی معمولا نیازمند درمان با بانداژ های فشاری نیز می باشند.

برای مطالعه بیشتر: اصول استفاده از جوراب های واریس

 

 

 

 

 

 

 

1 نظر
  1. امیرحسین می گوید

    slm.mamnon az mataleb khobeton

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.